Strona internetowa Triple A wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat używanych przez nas plików cookie oraz możliwości ich modyfikacji znajdują się na stronie Ok x

Piotr Lachowicz
  dsc_7958.jpg      

Piotr Lachowicz jest Partnerem Zarządzającym w polskim oddziale Triple A. Piotr jest licencjonowanym aktuariuszem o wieloletnim doświadczeniu zdobytym na Polskim rynku w zakładach ubezpieczeń, towarzystwach emerytalnych i firmach doradczych (takich jak EY, Aviva oraz Aegon), posiada także szerokie kompetencje z zakresu finasów i zarządzania w instytucjach finansowych (obejmował różne kluczowe funkcje i stanowiska zarządcze, m.in. Dyrektora Finansowego, Członka Zarządu oraz Głównego Aktuariusza). W swojej karierze zawodowej Piotr uczestniczył w wielu projektach zarówno z zakresu aktuariatu i finasów (takich jak wdrażanie Solvency II, raportowanie EEV/MCEV czy też wyliczenia rezerw techniczno-ubezpieczniowych) jak i opracowywania i wdrażania strategii, projektów sprzedażowych czy też fuzji i przejęć, zarówno w Polsce jak i w regionie CEE; posiada także wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu wieloosobowymi zespołami i złożonymi strukturami korporacyjnymi. Z drugiej strony jednak pozostaje zawsze praktykiem biznesu, dbającym o jak najbardziej pragmatyczne, przejrzyste oraz zrozumiałe rozwiązania dostarczane swoim klientom.

Piotr ukończył nauki aktuarialne na kierunku Metod Ilościowych i Systemów Informacyjnych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, posiada też polską licencję aktuarialną. Jest także absolwentem programu „Management 2012” (ICAN/Harvard Business School).