Strona internetowa Triple A wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat używanych przez nas plików cookie oraz możliwości ich modyfikacji znajdują się na stronie Ok x

Maciej Stachnio
  dsc_8006-1.jpg                  

Maciej Stachnio, Principal w Triple A – Risk Finance, posiada rozległe doświadczenie w zakresie wycen portfeli ubezpieczeniowych (Market Consistent i Traditional Embedded Value, Value of New Business). Brał udział w projektach pricingowych, repricingowych oraz projektach połączeń i przejęć. Jest ekspertem w projektowaniu, implementacji, optymalizacji i testowaniu modeli aktuarialnych w środowiskach MoSes, Prophet i Excel, w tym modeli do wycen stochastycznych i wyznaczania wartości czasowej opcji i gwarancji.

Przed dołączeniem do zespołu Triple A – Risk Finance Maciej pełnił funkcję Kierownika Działu Aktuariatu Finansowego i Reasekuracji Aegon TU na Życie S.A. Wcześniej jako Kierownik ds. Aktuarialnych w Projektach Międzynarodowych zapewniał wsparcie aktuarialne dla rumuńskiej i ukraińskiej operacji Grupy Aegon. Był także aktuariuszem-programistą w CEE Regional Modelling Team Grupy Aegon. Na początku swojej kariery zawodowej pracował w PTE PZU S.A.

Maciej jest absolwentem kierunku Informatyka i Ekonometria oraz Podyplomowego Studium Ubezpieczeń na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnik Letniej Szkoły Nauk Aktuarialnych oraz licznych szkoleń z dziedziny aktuariatu i zarządzania ryzykiem.